روش های یادگیری زبان انگلیسی - روش شماره 1

در چند مطلب اول وبلاگ قصد دارم به روش های موثر یادگیری زبان انگلیسی بپردازم. روش های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، برخی از این روش ها موثر هستند و می توان گفت برای عموم زبان آموزان جواب می دهند. برخی از این روش ها موثر هستند و جواب هم می دهند، اما برای تعداد کمی از افراد!!! و برخی از روش های هم کلا از لحاظ علمی ناصحیح، وقت گیر و غیر منطقی هستند. در مجموعه پست هایی که اینجانب برای شما در وبلاگ منتشر خواهم کرد جزء آن دسته از روش هایی است که برای عموم زبان آموزان جواب خواهند داد.

یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی خواندن داستان های کوتاه انگلیسی است. اما چند نکته در خصوص خواندن داستان خدمت شما عزیزان عرض خواهم کرد. ابتدا سعی کتاب داستان های کوتاهی را انتخاب کنید که متناسب سطح زبان شما هستند. کتاب داستان ها معمولا در 7 سطح طبقه بندی می شوند. اولین سطح، سطح استارتر است و برای زبان آموزانی مناسب است که سطح زبانی آنها تقریبا صفر است. 6 سطح بعدی هم از سطوح 1 تا 6 هستند و به ترتیبی که بالا می روند مشکل تر خواهند شد.

دومین نکته هم این است از کتاب داستان هایی استفاده کنید که به آنها علاقه دارید. مثلا اگر به موضوعات ماجراجویانه علاقه دارید کتاب داستان هایی را بخوانید که در همین سبک هستند.

اما شاید این سوال براتون پیش بیاد که یک داستان کوتاه انگلیسی را باید چطور خواند. یکی از روش های موثر در این خصوص این است که شما در ابتدای کار یک بار داستان را مرور کنید در این مرحله اگر با لغتی نا آشنا برخورد کردید که باعث شود شما داستان را متوجه نشوید معنی آن را در یک دیکشنری چک کنید ولی اگر کلمه ی جدیدی تاثیر چندانی در درک شما از داستان ندارد نیازی به چک کردن معنی آن نیست چرا که ممکن اس تمرکز شما بهم بخورد.

یک بار دیگر هم داستان را بخوانید اما این بار سعی کنید تا حد ممکن تمام جزئیات داستان را بررسی کنید (مثل چک کردن همه واژگان و قواعد دستوری که برای شما نا آشنا هستند).

با توجه به اینکه اکثر داستان های کوتاه انگلیسی دارای فایل صوتی داستان هم هستند، سپس بار بعد همزمان با خواندن داستان به فایل های صوتی داستان هم گوش کنید که این مرحله تاثیر زیادی در مهارت شنیداری شما دارد. و بار چهارم فقط فایل های صوتی داستان گوش کنید. در این مرحله شما باید قادر باشید با گوش کردن به داستان آن را متوجه شوید.

این اولین تکنیکی هست که برای یادگیری زبان انگلیسی خدمت شما زبان دوستان عزیز معرفی کردم. مطالب بعدی وبلاگ را هم برای تکنیک های بعدی حتما دنبال کنید.


/ 0 نظر / 71 بازدید